Preskočiť na hlavný obsah

Keď to chce v živote zmeny

Ahojte,
už zrejme podľa názvu ste si domysleli, že toto bude skôr úvahový článok. A taktiež veci z môjho života. 

Ako prvým by som začala, že už som plne zabehnutá v letnom semestri a úprimne ma to teraz nijako nechytilo. Vôbec ma prednášky nenadchýňajú a lepšie to nie je ani na seminároch. Nie že by to bolo v zimnom veľká zábava, ale mala som vtedy lepší pocit zo školy. Najviac mám nervy z angličtiny, keďže ju nemám rada a určite poznáte takých premotivovaných doktorantov a spôsob ich výučby. No katastrofa. 
Hneď zo školy môžem nadviazať na ďalšie odvetvie...tiež extra "obľúbené" a tým je brigáda. Je to niekedy dosť náročné študovať a pritom brigádovať, hlavne aj preto, lebo do školy každý deň dochádzam a potom som zo samotného cestovania unavená. Úprimne, nemám brigádu snov, pretože som pokladníčka a viem si predstaviť aj oveľa lepšiu prácu. No v meste, kde žijem, nie sú nikde miesta pre brigádnikov, takže musím byť vďačná aj za toto!! Nuž a ani to, že som recenzentka neznamená, že vás zoberú do knihkupectva...potom to vyzerá asi tak, že keď si vypýtam nejakého autora, tak na mňa predavačka pozerá ako na prízrak. Tým ich nechcem nijako haniť, ale myslím si, že keď niekto pracuje s knihami v kníhkupectve, mal by poznať buď mená niektorých autorov, alebo názvy kníh. A napíšem sem aj dôvod, prečo ma nevzali - vedela by som pracovať len tri dní do týždňa a to bolo podľa nich málo. Nuž, ale to bolo ešte v decembri, tajne dúfam, že do leta sa tu najde niečo nové. A hlavne niečo, čo ma bude aj baviť. 

No ale škola a práca nie sú samozrejme celý môj život. Minulý týždeň som prvýkrát v živote bola v Krakove, takže som aj trocha cestovala, čo ja cestovanie úplne zbožňujem. Čo sa však týka Krakova, tak by som rada napísala samostatý článok a taktiež pridala niekoľko fotiek. 
No a taktiež teraz začínam dosť cvičiť, čo som v článkoch úplne flákala a nič som k tomu nepísala. Bolo to však všelijako somnou a tomu blogu som sa venovala veľmi málo. V poslednom čase mám však takú vnútornú potrebu sa viac vypisovať a niektoré veci pomeniť, čo som už vlastne aj začala. Spravila som menšie zmeny vzhľadu blogu a premenovala som ho. Aj fb stránku som premenovala a rada na nej budem naďalej robiť súťaže, lebo vidím, že je o ne veľký záujem a aj keď nikomu nekážem, aby sa zdielali príspevky, ľudia to robia sami od seba. No, len teraz som odbočila od cvičenia...aj keď je to náročné, čo sa týka času, snažím sa každý deň a samozrejme mám určité ciele. Postupne si však uvedomujem, že budem musieť spraviť zmeny aj v stravovaní. S tým však bude aj menší problém, najmä čo sa týka dní, kedy som celučičký deň v škole a vtedy jem jak besná. :D :D A ešte k tomu ja som ten nočný jedák, ktorý doobeda skoro nič nedá do úst a večer by zjedol celú chladničku. Bude to zaujímavé :D
Keď ste sa dostali až sem, tak vám ďakujem, lebo som sa toho snažila, čo najviac napísač v skratke, ale ajtak je to dlhšie a verím, že pre mnohých z vás aj nezáživné. Potrebovala som sa však trochu rozpísať. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ