Preskočiť na hlavný obsah

Keď to chce v živote zmeny

Ahojte,
už zrejme podľa názvu ste si domysleli, že toto bude skôr úvahový článok. A taktiež veci z môjho života. 

Ako prvým by som začala, že už som plne zabehnutá v letnom semestri a úprimne ma to teraz nijako nechytilo. Vôbec ma prednášky nenadchýňajú a lepšie to nie je ani na seminároch. Nie že by to bolo v zimnom veľká zábava, ale mala som vtedy lepší pocit zo školy. Najviac mám nervy z angličtiny, keďže ju nemám rada a určite poznáte takých premotivovaných doktorantov a spôsob ich výučby. No katastrofa. 
Hneď zo školy môžem nadviazať na ďalšie odvetvie...tiež extra "obľúbené" a tým je brigáda. Je to niekedy dosť náročné študovať a pritom brigádovať, hlavne aj preto, lebo do školy každý deň dochádzam a potom som zo samotného cestovania unavená. Úprimne, nemám brigádu snov, pretože som pokladníčka a viem si predstaviť aj oveľa lepšiu prácu. No v meste, kde žijem, nie sú nikde miesta pre brigádnikov, takže musím byť vďačná aj za toto!! Nuž a ani to, že som recenzentka neznamená, že vás zoberú do knihkupectva...potom to vyzerá asi tak, že keď si vypýtam nejakého autora, tak na mňa predavačka pozerá ako na prízrak. Tým ich nechcem nijako haniť, ale myslím si, že keď niekto pracuje s knihami v kníhkupectve, mal by poznať buď mená niektorých autorov, alebo názvy kníh. A napíšem sem aj dôvod, prečo ma nevzali - vedela by som pracovať len tri dní do týždňa a to bolo podľa nich málo. Nuž, ale to bolo ešte v decembri, tajne dúfam, že do leta sa tu najde niečo nové. A hlavne niečo, čo ma bude aj baviť. 

No ale škola a práca nie sú samozrejme celý môj život. Minulý týždeň som prvýkrát v živote bola v Krakove, takže som aj trocha cestovala, čo ja cestovanie úplne zbožňujem. Čo sa však týka Krakova, tak by som rada napísala samostatý článok a taktiež pridala niekoľko fotiek. 
No a taktiež teraz začínam dosť cvičiť, čo som v článkoch úplne flákala a nič som k tomu nepísala. Bolo to však všelijako somnou a tomu blogu som sa venovala veľmi málo. V poslednom čase mám však takú vnútornú potrebu sa viac vypisovať a niektoré veci pomeniť, čo som už vlastne aj začala. Spravila som menšie zmeny vzhľadu blogu a premenovala som ho. Aj fb stránku som premenovala a rada na nej budem naďalej robiť súťaže, lebo vidím, že je o ne veľký záujem a aj keď nikomu nekážem, aby sa zdielali príspevky, ľudia to robia sami od seba. No, len teraz som odbočila od cvičenia...aj keď je to náročné, čo sa týka času, snažím sa každý deň a samozrejme mám určité ciele. Postupne si však uvedomujem, že budem musieť spraviť zmeny aj v stravovaní. S tým však bude aj menší problém, najmä čo sa týka dní, kedy som celučičký deň v škole a vtedy jem jak besná. :D :D A ešte k tomu ja som ten nočný jedák, ktorý doobeda skoro nič nedá do úst a večer by zjedol celú chladničku. Bude to zaujímavé :D
Keď ste sa dostali až sem, tak vám ďakujem, lebo som sa toho snažila, čo najviac napísač v skratke, ale ajtak je to dlhšie a verím, že pre mnohých z vás aj nezáživné. Potrebovala som sa však trochu rozpísať. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…