Preskočiť na hlavný obsah

Poveľkonočná súťaž

Veľká noc je za nami a ja dúfam, že ste si aspoň trochu oddýchli. Čo sa týka mňa, tak som drvivú väčšinu sviatkov robila a ani som nemala pocit, že mám nejaké prázdniny. Napriek tomu som si aspoň trošku oddýchla, aj keď blogu som sa nemala kedy venovať. Prečítala som však aspoň jednu knihu - Judita a momentálne robím projekt o Matici slovenskej, takže v tej literatúre som zostala. 

Dlho však nebola súťaž a už vôbec nie taká, kde by ste súťažili aj o niečo iné ako knihu. Preto som sa rozhodla spraviť kompromis. Dala som do súťaže knihu, ale popritom aj šatku a čelenku do vlasov.
V skratke ste sa dozvedeli, o čo budete súťažiť, no treba uviesť aj podmienky:

1. Výherca bude jeden
2. Súťaž trvá od dnes 29.3. do 12.4. 2016, výherca budete kontaktovaný na email
3. Súťažiť môžu tí, ktorí majú slovenskú adresu
4. Súťaž prebieha na blogu a na facebookovej stránke KLIK
5. Do komentára na blogu treba odpovedať na otázku: Na čo sa túto jar tešíte najviac ?
   
Na facebooku na túto otázku odpoviete pod súťažný príspeok
Výhercu budem žrebovať pomedzi všetkých zúčastnených, ktorí odpovedali na otázku tu, alebo na fb. 

Veľa šťastia, nech práve padne tvoje meno :) 
Anotácia na knihu:
Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo. 
Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky. 
Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich. 
Román od americkej autorky Holly Goldbergovej Sloanovej je vtipný, láskavý a dojímavý. Vďaka nemu pochopíte, ktorí siedmi ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.


Komentáre

 1. Veľmi pekná súťaž :)
  Osobne okolo tejto knihy chodím už veľmi dlho a tak sa určite zapájam! :D
  Najviac sa teším na slnko- milujem jarné počasie keď konečne môžem zhodiť vetrovku a obuť si tenisky :3 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Úplne krásna súťaž ^.^ Tak, na čo sa teším ja? Joj, milujem jar, takže sa teším na úplne všetko...prebúdzajúci sa život v prírode, zelenú a voňavú trávu (to vyznelo trošku čudne, viem :D), kvety, na veeeľa kvetov, pučiace a kvitnúce stromy, spev vtákov a na tú vôňu, ktorú má len jar...už sa teším, ako budem všetko fotiť alebo len tak pokojne sedieť na lúke a čítať :)) Jar zbožňujem a všetko s ňou spojené, takže som nesmierne šťastná, že je už tu♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jar je moje najobľúbenejšie ročné obdobie. Z pochmúrnych dní sa stávajú krásne slnečné dni. Mám chuť si až spievať. :) Čo aj robím. Možno som aj ľuďom okolo seba trochu poškodila sluch, pretože spievať neviem. No čo už. Hudobný sluch nemám. :D V jari začínajú kvitnúť kvety, ktoré rada fotím. Predsa sú len zaujímavejšie ako nudný sneh. Dni sú krásne a dlhšie. Je vidno aj neskoro večer. A všade je toľko farieb. :)
  julka.durcekova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…