Preskočiť na hlavný obsah

Poveľkonočná súťaž

Veľká noc je za nami a ja dúfam, že ste si aspoň trochu oddýchli. Čo sa týka mňa, tak som drvivú väčšinu sviatkov robila a ani som nemala pocit, že mám nejaké prázdniny. Napriek tomu som si aspoň trošku oddýchla, aj keď blogu som sa nemala kedy venovať. Prečítala som však aspoň jednu knihu - Judita a momentálne robím projekt o Matici slovenskej, takže v tej literatúre som zostala. 

Dlho však nebola súťaž a už vôbec nie taká, kde by ste súťažili aj o niečo iné ako knihu. Preto som sa rozhodla spraviť kompromis. Dala som do súťaže knihu, ale popritom aj šatku a čelenku do vlasov.
V skratke ste sa dozvedeli, o čo budete súťažiť, no treba uviesť aj podmienky:

1. Výherca bude jeden
2. Súťaž trvá od dnes 29.3. do 12.4. 2016, výherca budete kontaktovaný na email
3. Súťažiť môžu tí, ktorí majú slovenskú adresu
4. Súťaž prebieha na blogu a na facebookovej stránke KLIK
5. Do komentára na blogu treba odpovedať na otázku: Na čo sa túto jar tešíte najviac ?
   
Na facebooku na túto otázku odpoviete pod súťažný príspeok
Výhercu budem žrebovať pomedzi všetkých zúčastnených, ktorí odpovedali na otázku tu, alebo na fb. 

Veľa šťastia, nech práve padne tvoje meno :) 
Anotácia na knihu:
Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo. 
Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky. 
Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich. 
Román od americkej autorky Holly Goldbergovej Sloanovej je vtipný, láskavý a dojímavý. Vďaka nemu pochopíte, ktorí siedmi ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.


Komentáre

 1. Veľmi pekná súťaž :)
  Osobne okolo tejto knihy chodím už veľmi dlho a tak sa určite zapájam! :D
  Najviac sa teším na slnko- milujem jarné počasie keď konečne môžem zhodiť vetrovku a obuť si tenisky :3 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Úplne krásna súťaž ^.^ Tak, na čo sa teším ja? Joj, milujem jar, takže sa teším na úplne všetko...prebúdzajúci sa život v prírode, zelenú a voňavú trávu (to vyznelo trošku čudne, viem :D), kvety, na veeeľa kvetov, pučiace a kvitnúce stromy, spev vtákov a na tú vôňu, ktorú má len jar...už sa teším, ako budem všetko fotiť alebo len tak pokojne sedieť na lúke a čítať :)) Jar zbožňujem a všetko s ňou spojené, takže som nesmierne šťastná, že je už tu♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jar je moje najobľúbenejšie ročné obdobie. Z pochmúrnych dní sa stávajú krásne slnečné dni. Mám chuť si až spievať. :) Čo aj robím. Možno som aj ľuďom okolo seba trochu poškodila sluch, pretože spievať neviem. No čo už. Hudobný sluch nemám. :D V jari začínajú kvitnúť kvety, ktoré rada fotím. Predsa sú len zaujímavejšie ako nudný sneh. Dni sú krásne a dlhšie. Je vidno aj neskoro večer. A všade je toľko farieb. :)
  julka.durcekova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ