Preskočiť na hlavný obsah

Tajomstvo - The secret


Názov: Tajomstvo , Origin. názov: The Secret, Autor: Rhonda ByrnePreklad: Izabela Bérešová , Rok vydania: OR-2006/SR- 2008Počet strán: 198Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: motivačné knihy, Hodnotenie-Goodreads: 3.6, Moje hodnotenie: 0.5/5

Fragmenty Veľkého tajomstva sa po stáročia vynárali v ústnej tradícii, v literatúre a v náboženských či filozofických dielach. Po prvý raz sa všetky zlomky Tajomstva spojili v neuveriteľnom odhalení, ktoré zmení život toho, kto ho zažije na vlastnej koži. V tejto knihe sa naučíte, ako Tajomstvo používať v každej oblasti života - nech sú to peniaze, zdravie, vzťahy či šťastie - a v každej interakcii so svetom. Začnete rozumieť sile, ktorá sa vo vás skrýva, a tento objav vnesie do vášho života radosť. Tajomstvo obsahuje múdrosť dnešných učiteľov, mužov a žien, ktorí ho použili pri budovaní zdravia, bohatstva a šťastia. Kniha prináša ich pôsobivé príbehy o tom, ako im poznanie Tajomstva pomohlo zbaviť sa chorôb, získať bohatstvo, prekonať prekážky a dosiahnuť veci, ktoré by mnohí považovali za nemožné.


Ľudia, ktorí do svojho života pritiahli bohatstvo, využili, či už vedome alebo nevedeome, Tajomstvo. Prechovávajú myšlienky na hojnosť a nedopustia, aby sa im v mysli zakorenili protichodné predstav. Ich najčstejšie, dominantné myšlienky patria blahobytu.Poznajú iba bohatstvo. Poznajú iba bohatstvo a nič iné v ich mysli neexistuje. Či už si toho sú vedomí, alebo nie, ich dominantné myšlienky na bohatstvo im priniesli blahobyt. Takýto je zákon príťažlivosti v akcii. 

( 6 ) 


Jedna z ďalších kníh, ktoré masy ľudí zbožňujú a ja len nad ňou krútim hlavou. Už počas čítanie to bol pre mňa des a dočítala som ju len preto, aby bolo férové moje kritizovanie. 

Tajomstvo je kniha, ktorá vám má pomôcť vo vašom živote, určitým spôsobom vás motivovať. Pômocť vám vo výbere cesty, ktorou ísť. Podľa mňa však ide o zbytočne vyhodené peniaze, lebo takéto "žvásty" vám môže povedať ktokoľvek na ulici. Ale idem na to postupne... 

Hneď prvá zásadná vec pred čítaním knihy je, či veríte v obrovitánsku silu vesmíru. Ak nie ako ja, tak knihu ani neotvárajte. Celé je to len o tom, že to čomu veríte, to sa stane. Nemôžete fakticky myslieť na nič negatívne, lebo vermír je taký silný, že má moc vám do života vtiahnuť zrovna to zlo. Ale keď budete myslieť len na pozitívne veci, tak si k sebe pritiahnete len dobré veci. 
Takže podľa tejto ,,múdrej príručky" ja som stále myslela na to ako ochorieť a preto som teraz ťažko postihnutá do konca života. K tomu môžem povedať len toľko, že predtým jak som dostala cukrovku, som o nej ani trt nevedela, tak neviem jak som na to mohlo myslieť. 

V knihe je tiež príklad ako byť bohatý. Tak prosím pekne, myslite len na bohatstvo a je z vás miliardár. Hore v ukážke som zrovna k tomuto odcitovala zo strany 6.

Čo ma však najviac dostalo bolo vytrhávanie kontextu z Biblie. Vtedy som toho mala už fakt dosť. Bola by som zvedavá, ktorý biblista, alebo teológ by s tým, čo sa v tej knihe píše aj súhlasil. Možno je toto práve to, čo dalo posledný klinec tejto knihe, lebo na takéto vytrhávanie z kontextu som dosť háklivá. Konkrétne tam boli citáty od Marka a Matúša:

mat : Lebo všetko, o čo budete prosiť v modlitbe s vierou dostanete. 
mar: Verte, že všetko, za čo sa modlíte a čo žiadate, dostanete a stane sa vám. 

Nuž a teraz, čo sa mi na tom nepáčilo? Zrejme to, že kniha celý čas vzýva a ospevuje vesmír a keď sa modlím k Bohu, nemodlím sa k vesmíru. Modlím sa k svätej Trojici! 

Na koniec bol zoznam životopisov ľudí, o ktorých som ani nikdy nepočula a ani ma ničím nezaujímali. 

Ale, aby som na záver povedala aj niečo pozitívne. Pre niekoho to môže byť pozitívna kniha a môže tam nájsť pre seba vhodné myšlienky, ktoré ho určitým smerom posunú v jeho živote. Ja som však toho názoru, že človek síce má myslieť pozitívne a v hlave si vytvárať určité ciele, ktoré by rád dosiahol, no nie postupom, ktorý je v knihe spísaný. 
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ